İlaç Sentezi ve Sektörde İlaç (İSEN) 2012

Etkinliğimizin gerçekleşmesinde en önemli katkıyı sağlayarak, değerli vakitlerini ayıran konuşmacılarımız, Sayın Doç. Dr. Rana Sanyal, Sayın Prof. Dr. Kemal Yelekçi, Sayın Dr. Selami Karaca, Sayın Prof. Dr. Mustafa Fethi Şahin ve  etkinliğimizde dinleyici olarak bulunan tüm üyelerimize teşekkür ederiz.


 


Konferans salonlarını platformumuza tahsis eden Kadir Has Üniversitesi Rektörlüğü’ne, Sayın Nazlı Öztoksoy’a ve Sayın Murat Karakoç’a,


 


Derneğimizin faaliyetlerinde bizlere her zaman teknik anlamda fedakârca destek olan Sayın Aynur Karagöl’e, Sayın Ahmet Yaşar Deniz’e, Sayın Murat Çat’a ve Sayın Serdar Sönmez’e


 


Konferansımızın düzenlenmesinde büyük katkı sağlayan destekçilerimiz; Sentez Laboratuvar ve Sayın Ayhan Gezer’e, Optronik-Zeiss ve Sayın Ahmet Cankara’ya,  İMMİB İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçı Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Murat Akyüz’e, Tetra Teknolojik Sistemler ve Sayın Gürsel Ulutuncel’e; ayrıca ürün sponsorumuz Ofçay’a teşekkür ederiz.


 


Türkiye’deki kimyacılar için çalışmalarını sürdüren Platformumuzu her zaman destekleyen, Türkiye Kimya Derneği Başkanı Sayın Erkan Baykut’a, derneğimiz Genel Sekreteri Sayın Prof. Dr. Mehmet Mahramanlıoğlu’na, derneğimiz müdürü Sayın Tahsin Kızılay’a ve Mehmet Yaman’a teşekkür ederiz.


Son olarak organizasyon komitesinde bulunan ve yıllardır birlikte gönüllü olarak çalıştığım değerli Genç Kimyacılar Platformu mensubu arkadaşlarım Sayın Fatih Özbaş, Sayın Betül Akgün, Sayın Işıl Depe, Sayın Fatih Bayram Demir, Sayın Ömer Önder, Sayın Ahmet Doğuş Göçer ve Sayın Ergün Çağıran’a teşekkür ederim.

Hazal Özlem ERSAN
Genç Kimyacılar Platformu
Başkanı
Sayın Üyemiz;


 


Türkiye Kimya Derneği Genç Kimyacılar Platformu; 14 Nisan 2012 Cumartesi günü saat 13.00 – 17:00 arasında Kadir Has Üniversitesi Kadir Has (Cibali) Kampüsü D BLOK BÜYÜK SALON’nda ilkini geçen yıl düzenlediği “İlaç Sentezi ve Sektörde İlaç (İSEN)” konferansının ikincisini düzenleyecektir.


 


Etkinlikte, sektörde görev alan öncü firmaların yanı sıra, sektörde çalışmalarını sürdüren değerli akademisyenlerimiz bir araya gelecektir.


 


Değerli konuşmacıların yapacağı sunumlarla ilaç sektörünün dünü, bugünü ve geleceği ve sunumların ardından konuşmacılarımızın katılacağı bir panel ile yapılan sunumlar hakkındaki sorular; ilaç molekülü sentezi, ilaç endüstrisi, sektör için gerekli donanım ve eğitimler, ilaç sektörünün öğrencilerden beklentileri gibi konular tartışılacak, etkinliğimiz ilaç sektöründe yer almak isteyen ilgililere yol gösterici olacaktır.


 


Konferans iki oturumlu olup, katılım ücretsizdir ayrıca konferans ve panel sonunda dinleyicilere katılım belgesi verilecektir.


 


Etkinliğe katılım kontenjanla sınırlı olduğundan kayıt yaptırılması gerekmektedir. Katılım belgesi; tüm oturumlar ve panele katılan dinleyicilerimize verilecektir.


 


Kayıt için genckimyacilarplatformu@gmail.com adresine katılmak istediğinizi belirten ve adınızı, soyadınızı, iletişim bilgilerinizi içeren bir mail göndermeniz yeterlidir.


 


KONFERANS PROGRAMI


 


13.00 – 13.10      AÇILIŞ


Hazal Özlem ERSAN, Türkiye Kimya Derneği


Genç Kimyacılar Platformu Başkanı


Açılış ve Teşekkür     Konuşması


 


13.15 – 13.45      Prof. Dr. Kemal YELEKÇİ


Kadir Has Üniversitesi


“Monoamin Oksidaz A ve B Enzimleri: Bu enzimlere seçimli ilaç tasarımı”


 


13.45 – 14.15      Prof. Dr. Mustafa Fethi ŞAHİN


Nobel İlaç San. ve Tic. A.Ş.


“İlaçta Ar-Ge ve İlaç Sentezi: Türkiye bu sürecin neresinde?”


 


14.15 – 14.35      ARA


 


14.35 – 15.05      Doç. Dr. Rana SANYAL 


Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü, Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Merkezi


“Patentlenebilir İlaç Yapabilir miyiz?”


 


15.05 – 15.35      Dr. Selami KARACA


                            Bayer Türk Kimya Sanayi Ltd. Şti.


“Bitki Koruma İlaçları ve Kimyasal Maddeler hakkında bilinmesi gereken konular”


 


15.35- 17.00        PANELEtkinliğe katılım kontenjanla sınırlı olduğundan kayıt yaptırılması gerekmektedir. Katılım belgesi; tüm oturumlar ve panele katılan dinleyicilerimize verilecektir.


 


Kayıt için genckimyacilarplatformu@gmail.com adresine katılmak istediğinizi belirten ve adınızı soyadınızı içeren bir mail göndermeniz yeterlidir.