2011 ULUSLARARASI KİMYA YILI (UKY) KAPANIŞI VE ÖDÜL TÖRENİSayın Üyemiz;


Bilindiği gibi UNESCO tarafından 2011 yılı Uluslararası Kimya Yılı ilan edilmişti. IUPAC’ta ülkemizi temsil edenTürkiye Kimya Derneği, bu önemli yılın Türkiye etkinlikleri sorumluluğunu başarıyla yerine getirmiştir. (Etkinlikler listesi ektedir.) Derneğimiz bu önemli yılın kapanışı ve düzenlenen etkinliklerde değerli katkısı olanlara teşekkür plaketi takdim edileceği bir tören düzenlemiştir. Toplantı, 10 Şubat 2012 tarihinde, saat:14.00-17.00 arasında, Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezinde, Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bakırköy Gürlek Nakipoğlu Lisesi ile ortaklaşa düzenlenecektir.

Törende; Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Y.Doç.Dr. Özgür Birer “”Işık ve Kimya””, Bayer Türk Kimya Ltd. Şti’nden Dr Selami Karaca‘da “”Tarım İlaçlarının Ömemi”” konulu sunumları yapacaklardır. IUPAC İdari DirektörüDr. Terry Renner dünyada, Prof. Dr. Mehmet Mahramanlıoğlu‘da ülkemizde gerçekleşen kimya yılı etkinlikleri ile ilgili bilgiler verecektir. 

MEB Talim ve Terbiye Kurulu, 2011 Kimya Yılı Komisyonu Kimya Yılı ile ilgili açmış olduğu resim yarışmasında derceye giren öğrencilere ödülleri bu toplantıda takdim edecektir. Ayrıca, toplantıda üyelerimizden sayın Özlem Metinkaya’nın çizmiş olduğu Nobel Ödüllü bilim adamlarının karakalem resimleri sergilenecektir.

Bu önemli toplantıya teşriflerinizi bekleriz.